Radian 950pb

Найкращий  компресійний драйвер, який можна купити в магазині.

Цей компресійний драйвер має горло 2‘‘ і 4-дюймову алюмінієву мембрану з майларовим оточенням(з можливістю заміни на берилієву), являє собою дещо вдосконалену копію jbl 375(radian купили ліцензію у jbl), при тому коштує значно дешевше новий, ніж      375-ий на вторинному ринку.

Дуже ясний драйвер, з дещо висвітленим тональним балансом.

Звучання дуже м‘ягке і без жодної різкості.            Плавний спад АЧХ і відсутність «горбів» дозволяє досить легко «зводити» його з іншими компонентами. Берилієва мембрана дозволяє грати цьому драйверу дещо вище ~до 12-14 тисяч, однак цього недостатньо і без твіттеру не обійтись. А оскільки берилій дає перевагу лише у ВЧ-діапазоні, то і зміст в ньому відсутній, в цьому випадку.

Як видно з графіку, драйвер може грати досить низько

При особистому спілкуванні з нинішнім директором радіану-Денісом, мені було надано рекомендації, що частота зрізу для цього драйвера не повинна становити нижче 500Гц@24Дб або 800@12Дб, однак це стосується порогових рівнів гучності і дехто з відомих аудіофілів «ріжуть» даний драйвер аж на 300Гц@12дБ, за умови використання великого рупора і підсилювача з малою вихідною потужністю.

Покійний JMLC, один з прогресивних конструкторів рупорів, використовував даний драйвер у своїй референсній системі la grande castine разом з рупором jmlc-350, зробленим з цементу(concrete audio)

Детальніше про систему

Також даний драйвер незмінно використовують у своїх проектах Лиховол Юрій, Kartogen audio і ще багато інших відомих  у сфері аудіо людей.

Рекомендації по рупору – jmlc-350, tractrix 200, e-jmlc 300, arai 290(не 290S), iwata 300, wooden iwata, k402, seos 30

Кут розкриття драйвера 21 градус, отже йому потрібний достатньо короткий рупор зі швидким розкриттям для зменшення кількості відбиттів в рупорі.

З вищевказаних даному драйверу найкраще підходять e-jmlc 300, seos 30, k402

нижче додаю кілька відгуків про даний драйвер від авторитетних людей

Upd.1 На даний момент драйвер подорожчав і коштує 720у.о. За 1 шт. зі стандартною алюмінієвою мембраною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *