Тонарм Gray 108

Моїм останнім придбанням став один з найбільш популярних вінтажних армів- Gray 108C. Нижче додам трохи інформації про компанію, сам арм та продукцію, оскільки її надзвичайно мало на просторах мережі.

Компанія Gray Research була заснована 18 лютого 1939 року у місті Манчестер, США. Займалася виробництвом повного спектру бродкастової продукції – тонарми, столи, фонокоректори, підсилювачі, динаміки.

Найбільшим успіхом користуються тонарми, решта продукції трапляється у продажу надзвичайно рідко і інформація про неї, за винятком рекламних брошур, відсутня.

Особливістю тонармів даної компанії є одноопорна конструкція з в’язкісним демпфуванням за допомогою рідкого силікону. Це надає певних унікальних якостей даним тонармам: практично повна відсутність рокоту, який передається від програвача через арм. Відсутність фізичного поняття ефективної маси тонарма, оскільки вона може мінятися залежно від зміни в’язкості субстанції у “суглобі”.

на фото можна побачити внутрішню будову тонарму gray 108

Найпопулярнішими моделями є 108, 106, 103, 206, 208, 212, 216. Особливо бажані серед аудіофілів – моделі, виконані з магнієвого сплаву.

Моделлю, яку я придбав, є gray 108C. Всього було 3 ревізії 108 тонарму – 108А, рання модель, інформацію про яку знайти не вдалося. Та дві моделі, які випускалися пізніше- 108B та 108C.

Згідно з рекламними брошурами, Gray 108B коштував 56 долларів, в той час як 108С – 39, однак більш бажаним, на даний момент, серед колекціонерів є саме 108С, оскільки він виготовлявся з магнієвого сплаву. Нижче додам кілька рекламних брошур. Відрізнити 108B від 108С можна по чорній пластиковій накладці по усій верхній поверхні у першого.

Дані тонарми найкраще підходять для голів на кшталт empire 108, shure m3d, fairchild sm1 та їм подібних з низькою податливістю.

Правильним демпфером вважається рідкий силікон зі коефіцієнтом в’язкості 600 000 cst(у більшості сучасних армів типу moerch використовується демпфер значно нижчої в’язкості – в районі 10 000 cst). Оптимальною настройкою вважається падіння арма на 1 дюйм протягом 2 секунд( настроюється за допомогою верхнього гвинта, який регулює розмір щілини у “суглобі”).

Популярність даного арму породила безліч клонів, серед яких: calrad, realistic, neat, grace, а також фантастична копія від нашого співвітчизника – Сергія, karmadon

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *