Commonwealth electronics (upd. 23.11)

Австралійська відповідь EMT

Не надто відома компанія, яка випускала бродкастові столи в Австралії з 1950 по 1966 рік. Далі компанію було викуплено філіпсом. Після викупу компанії у 1966 році, до середини 70-х програвачі випускалися без змін, але під маркою Philips. Далі почалося здешевлення : гірший мотор, легший диск і тд.

З 1955 по 1958 рік випускалися моделі commonwealth 12A i 16A. Це надзвичайно рідкісні програвачі і я навіть не зміг знайти жодних фото.

у 1957 році почався випуск моделі commonwealth 12B

З 1959 почала вироблятися модель, яка на мій погляд, є найцікавішою- commonwealth 12D

З особливостей: програвач має товсту литу раму, алюмінієвий диск масою 3кг, величезний ролик(розміром з блюдце), потужний асинхронний мотор. Порівняно з американськими бродкастами на кшталт Gates, Rusco,RCA він значно тихіший. По шуму мотор дещо програє EMT і знаходиться на рівні 401/301 гаррардів та 124 торенса,але при цьому є значно потужнішим та стабільнішим. Також не можна не згадати таку особливість, як соленоїд, який нечасто можна зустріти у програвачах. Його функція полягає у тому, що при відсутньому струмі ролик пружиною відводиться від шпулі і диску, а при увімкненні – притискає. Перевагою такого рішення є гарантована відсутність «пролежнів» на ролику, якщо випадково забути перевести селектор швидкостей на «нейтраль». Недолік – у випадку поломки дуже важко підібрати потрібне зусилля соленоїда і замінити його. Порівняно із 12D моделями: у 12B відзначають менш вдале розташування двигуна, який крутиться з роликом прямо під головкою, ще й близько до основи тонарма, що не може не мати негативного впливу.
Зі слів однієї дуже поважної людини, яка мала майже всі вінтажні столи, серед конкурентів у commonwealth є лише бандажні byer та EMT, можливо ще деякі schlubmerger/pierre clement.

У всьому цьому є лише один сумний момент- не так давно ці столи продавалися в межах 800 у.о., тепер після інформаційного буму щодо цієї фірми, ціни злетіли до шаленого рівня.

На даний момент для себе виділяю наступні столи по пріоритету:

Lenco l75 і аналоги
Rek-o-kut b12h
Russco cue master
Sugden connoisseur
RCA

Garrard 401
Gates Cb77Thorens 124
Garrard 301
Technics sp-10EMT 930
Schlumberger
Commonwealth
Byer
RCA 70d
Presto 64A
Pierre Clement

Update 1 (23.11.2021)

Вивчаючи питання впливу заниженого вольтажу на рівень нагріву та детонації двигуна, наткнувся на цікаву рекомендацію по модифікації живлення двигуна.

У даного програвача використовується двофазний двигун. Згідно з рекомендаціями авторитетних вініловодів, дуже значний приріст дає перехід на пофазне(у цьому випадку двофазне) живлення двигуна. Це дозволяє знизити нагрів, рівень детонації, а також позбутися фазозміщуючого конденсатора, який знижує крутний момент, що має позитивно відобразитися на динамічності звучання.

Двофазний блок живлення з можливістю регулювання частоти від Jaap Pees.

Блоки живлення такого типу пропонує нідерландський аудіофіл Jaap Pees. Вартість стартує від 2200 євро. Однак вдалося знайти людину, яка може зробити це в Україні учетверо дешевше, нижче прикріплю веб сторінку Євгена(він же автор мого регенератора).
Next-Tube. Design of vacuum tube audio amplifiers.

4 коментарі

 1. Glenn

  Hello, who made the plinth? I have one of these 12d/3 and need a plinth made. I was told its better to rotate the speed knob to 7 o’clock on the plinth, this then positions the motor further away from the tonearm for isolation.

  • Glenn

   hello, do you have the contact details or link for this,
   “However, I managed to find a person who can do it in Ukraine four times cheaper, below I will attach the web page of Eugene”

  • Admin

   Hi. Plinth was made by an unknown master according to previous owners preferences. I have already got it like this. There are many controversial decisions, so currently i’m rebuilding it. About 7 o’clock position of knob- you’re absolutely right, in the next plinth it will be done like you said. My friend Vitaly will help me with this, he has a lot of experience with commonwealth. But currently he has not enough resources to make another one and this will be just a friendly help. I can ask him, if you want.
   p.s. https://ibb.co/mc7VTKj
   one of his works
   And about Eugene(person who makes dual phase PS)
   http://www.next-tube.com/
   There is an English version of the website, you can choose on the top

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *