Commonwealth electronics

Австралійська відповідь EMT

Не надто відома компанія, яка випускала бродкастові столи в Австралії з 1950 по 1966 рік. Далі компанію було викуплено філіпсом. Після викупу компанії у 1966 році, до середини 70-х програвачі випускалися без змін, але під маркою Philips. Далі почалося здешевлення : гірший мотор, легший диск і тд.

З 1955 по 1958 рік випускалися моделі commonwealth 12A i 16A. Це надзвичайно рідкісні програвачі і я навіть не зміг знайти жодних фото.

у 1957 році почався випуск моделі commonwealth 12B

З 1959 почала вироблятися модель, яка на мій погляд, є найцікавішою- commonwealth 12D

З особливостей: програвач має товсту литу раму, алюмінієвий диск масою 3кг, величезний ролик(розміром з блюдце), потужний асинхронний мотор. Порівняно з американськими бродкастами на кшталт Gates, Rusco,RCA він значно тихіший. По шуму мотор дещо програє EMT і знаходиться на рівні 401/301 гаррардів та 124 торенса,але при цьому є значно потужнішим та стабільнішим. Також не можна не згадати таку особливість, як соленоїд, який нечасто можна зустріти у програвачах. Його функція полягає у тому, що при відсутньому струмі ролик пружиною відводиться від шпулі і диску, а при увімкненні – притискає. Перевагою такого рішення є гарантована відсутність «пролежнів» на ролику, якщо випадково забути перевести селектор швидкостей на «нейтраль». Недолік – у випадку поломки дуже важко підібрати потрібне зусилля соленоїда і замінити його. Порівняно із 12D моделями: у 12B відзначають менш вдале розташування двигуна, який крутиться з роликом прямо під головкою, ще й близько до основи тонарма, що не може не мати негативного впливу.
Зі слів однієї дуже поважної людини, яка мала майже всі вінтажні столи, серед конкурентів у commonwealth є лише бандажні byer та EMT, можливо ще деякі schlubmerger/pierre clement.

У всьому цьому є лише один сумний момент- не так давно ці столи продавалися в межах 800 у.о., тепер після інформаційного буму щодо цієї фірми, ціни злетіли до шаленого рівня.

На даний момент для себе виділяю наступні столи по пріоритету:

Lenco l75 і аналоги
Rek-o-kut b12h
Russco cue master
Sugden connoisseur
RCA

Garrard 401
Gates Cb77Thorens 124
Garrard 301
Technics sp-10EMT 930
Schlumberger
dr-422
Commonwealth
Byer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *