Електростатичні навушники Perun

Електростати вітчизняного виробника

Довгий час хотів послухати електростатичну акустику, але ніколи не траплялася на очі, а купувати в якості експерименту було занадто дорого і, одного разу, натрапив на форумі на цікаву тему.

У світі електростатичні навушники виготовляють лише дві фірми(з відомих мені) – STAX і єдина модель Sennheiser- орфеї, відомі не лише якістю звучання, але і ціною в районі 10 тисяч у.о.

В цій темі український виробник – Олег з Ялти, презентував електростатичні навушники своєї розробки – Perun. По концепції це була спроба зробити щось середнє між орфеями від сенхайзер і омегами від стакс. Під час ознайомлення з інформацією про них наткнувся на велику кількість позитивних відгуків, здебільшого з-за кордону. Зі слів слухачів дані навушники звучать приблизно на рівні Stax SR-007, а по тональному балансу овали знаходяться десь між темними Stax 007 і більш ясними 009.

Зв‘язався з автором,  поспілкувався і купив їх. Оскільки Олег проживає в Ялті, були проблеми з доставкою і навушники пошкодились при транспортуванні. Пошкодження не було видимим- змістилась мембрана. Олег  промовчав, хоч і знав про це(в чому сам пізніше зізнався), оскільки навушники перед тим як поїхати до мене, потрапили в Київ на прослуховування до автора підсилювача.

Після моїх неодноразових скарг на появу сторонніх хрипів в одному з каналів, автор таки згодився їх поміняти і мені на період очікування було надано одну з перших круглих версій.

Пізніше я отримав вже нормальну овальну версію.

Звучання електростатів дуже відрізняється від традиційних динамічних чи ізодинамічних навушників. Воно дуже повітряне, детальне і при цьому  натуральне,без жодної різкості. Єдиний істотний мінус – обмеження максимальної гучності. Від мінімального до максимального рівня гучності звук абсолютно не міняється, але при перевищенні рівня мембрана замикається об решітку і вони просто перестають грати- технологічна особливість електростатів.

Автор пропонує дві версії – овали і круглі, більшою популярністю користуються саме овали.

Овали мають менш рівномірний натяг мембрани, внаслідок чого вона має більший діапазон ходу, що дає темніший звук з більш глибокими НЧ, але дещо менш детальними ВЧ, а також з нижчим рівнем максимальної гучності.

Круглі мають рівномірний натяг, внаслідок чого вони світліші, більш повітряні, детальніші, але помітна недостатність НЧ-складової.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *