EMT 930. Upd. 3.11.2024

Не так давно писав пост про Сommonwealth 12d, як австралійський аналог EMT, думаючи що закрив питання з програвачами для себе, коли натрапив на вигідну пропозицію від якої не зміг відмовитися…

На конкретний екземпляр натрапив випадково, у групі поціновувачів EMT. На дані програвачі задивлявся давно, тому враховуючи стрімкий ріст цін, обійти першу адекватну пропозицію за всі мої роки у аудіо не зміг

Даний програвач фігурує як модель EMT 930 NRU- спеціальне замовлення для нідерландського бродкасту. Був оснащеним дещо іншим фоно преампом(для мене дане спрощення ролі не грає через те , що є Doshi Audio, який класом значно вищий від рідного EMT.

Оснащений з “заводу” тонармом Acoustical all balance, який ймовірно являється певним спрощенням відносно EMT та Ortofon.

Стандартний плінт

Конкретно мій екземпляр,чудовий косметичний стан, після реставрації Hans van Vliet

У випадку, якщо екземпляр справді вдалий, плануються два апгрейди.

Перший – спеціальна віброізоляційна платформа-плінт

Апгрейд №2, хоч і важко сказати який з них №1 – регенератор

Дана опція буває двох типів, перша – звичайний регенератор, який дозволяє міняти частоту струму і таким чином регулювати швидкість обертання диску. Завдяки цьому можна відмовитися від механічного/магнітного гальма, збільшити крутний момент та зменшити навантаження на мотор програвача.

Друга опція – безкомпромісна…

Оскільки використовується трьохфазний мотор з системою фазозміщуючих конденсаторів, логічним було б застосування трьохфазного регенератора, на кшатл того, який виготовляє Jaap Pees з Нідерландів.

Трохи фото з радіостанцій та студій, де застосовувалася дана версія програвача

Посилання на сайті Hans van Vliet(багато фото з різних студій)

Upd. 1 від 3.11.2024р.

Виявилося, що EMT не така проста штука, як здавалося на початку і скупий платить двічі…
Для того, щоб запустити даний програвач як слід, необхідні досить серйозні вливання коштів, які часом перевищують вартість його самого.

  1. Антивібраційна платформа – вже отримав, видно на головному фото допису. Обирав між рідною і новою від німецьких колег EMT profi(Бенджамін власник). Зупинився на новій, оскільки попри все ще високу ціну, всі гумові демпфери нові і загальний стан нової речі, у той час як оригінальну потрібно реставровувати і ніхто не знає, якими були вихідні параметри.
  2. Скляний диск. Існувала спеціальна покращена версія EMT 927, яка була доступною для компаній звукозапису, як референсний вимірювальний пристрій, з приставкою 927 D. Дана літера означала спеціальний скляний диск. Офіційно дана опція ніколи не була доступною для EMT 930, однак німецькі колеги зробили аналог і для 930.

Заміна програвача

Було прийняте рішення попрощатися з версією NRU та придбати 930 st з коректором 155 і скляним диском від EMT profi, оскільки запропонували практично NOS варіант програвача з багаторічного зберігання, в ідеальному стані і повністю технічно відреставрований до кращих ніж заводських параметрів + гарантія 2 роки.

Можливо комусь буде цікава інформація, як відрізнити резервну машину від такої що працювала 24/7

At motor axis, old rubber of a “melted” idler wheel is hanging. This happenes very often when reserve machines are not used during many decades of years and is a proof for the fact  that it was not used many decades.

Градація цінності програвачів

Виникло питання, оскільки у тих же німців шалений розкид по цінах серед програвачів у аналогічному стані. Найдорожчими є програвачі з ламповим 139 фонокоректором і 16 2/3 швидкістю, однак дані опції швидше зайві, оскільки 139 коректор стартує від 5 тис у.о. за клон до 14+ за оригінал і у даному сегменті є значно кращі нові опції, а ця швидкість практично не використовується.
Можливо це допоможе комусь при пошуках програвача…

All machines are overhauled and technically as new/comparable.
Machines with tube amplifier are much more expensive.
Also  the machine with speed 16 2/3 is more expensive, as it is very rare.

Було придбано EMT 997 та TSD 15 SFL

п.с. весь комплект арму розпаковувати не хотів

Тобто планується дві опції – перший стандартний 927 тонарм з головою зі сферичною заточкою і через рідний 155 коректор для року і більшості жанрів та 997 з Super-Fineline через коректор Doshi Audio для більш вишуканої музики.

Для монтажу 997 тонарму буде використовуватися одна з двох опцій, яка саме ще не обрав.

  1. Спеціальнекріплення до нижньої частини віброізоляційної рами
  2. Типова конструкція розроблена німцями, яка монтується на вже існуючі, хоча часто приховані під фарбою, отвори для тримача картриджів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *