Клемпи для програвачів вінілу

Сьогодні поговоримо про клемпи або “прижими” для програвачів вінілу.

Існують різні концепції клемпів і сьогодні спробуємо розібратися з перевагами та недоліками кожного з них.

Спершу розберемося, що ж таке ідеальний клемп: 1)Хороша фіксація платівки до диску – дозволяє зменшити коливання швидкості та дещо вирівняти криві платівки. 2)Легка маса – мінімальне навантаження на опорний підшипник. 3)Збільшення моменту інерції (для програвачів з м’яким зв’язком між диском і двигуном).

Варіант 1 – максимально важкий центральний прижим.

Найгірший з варіантів, що можна обрати. Моменту інерції, попри свою масу не додає, оскільки розміщений центрально. Адекватної фіксації платівки до мату і диску – також. Плюс до всього, суттєво збільшує навантаження і виробіток опорного підшипника.

Варіант 2- легкий клемп з цанговим зажимом.

Найвідомішим і першим клемпом такого типу був Michell, він же за легендою був і першим клемпом, однак чомусь був забракований тодішнім роботодавцем Джона Мішеля.

З переваг: хороша фіксація пластинки за рахунок цангового зажиму, що попри легку масу клемпу, дозволяє створювати значне притискне зусилля. Відсутнє надлишкове навантаження на опорник і низька ціна в сумі з попередніми перевагами, роблять його ідеальним рішенням за свої гроші.

Варіант 3 ультимативний – периферичне кільце(outer ring clamp).

Найвідомішими представниками є Clearaudio outer ring i Wayne audio outer ring.

Перевагами є збільшення моменту інерції через дистрибуцію маси по периферії (особливо актуально для програвачів з м’яким зв’язком, таких як пасикові), максимальне вирівнювання платівки. З мінусів – висока ціна та не підійде для багатьох програвачів, у яких диск утоплено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *